RAZGIBAJMO TELO
SRČNI VZPODBUJEVALNIKI
TRIGLAVSKA ROŽA
UTRIPOVCI SMO PRIDNI KAKOR ČMRLJI
TUDI DEŽNE KAPLJE NISO OVIRA ZA NAŠO REKREACIJO
ČLANI IZVRŠILNEGA, NADZORNEGA IN STROKOVNEGA ODBORA DRUŠTVA UTRIP


Prijeten izlet na Storžič

Objavil: Urednik .

V septembru smo bili v prečudovitem in toplem vremenu na Storžiču. S parkirišča se usmerimo na pešpot med obema cestama. Pot se začne zmerno do strmo vzpenjati skozi gozd po jugozahodnih pobočjih Storžiča. Po 45 minutah hoje nas pot pripelje na razpotje pri "okrepčevalnici ". Tu se usmerimo desno na zgornjo pot, ki se še razmeroma vzpenja. Po uri in pol hoje stopimo iz gozda in pot nas pripelje v mogočno jugozahodno grapo Storžiča. Po uri in pol vzpona od planine nas pot pripelje na greben, kjer se nam odpre lep razgled na vzhodno stran . Tu nadaljujemo levo po vršnem pobočju Storžiča, katerega vrh dosežemo v 15 minutah razgledne hoje.