RAZGIBAJMO TELO
SRČNI VZPODBUJEVALNIKI
TRIGLAVSKA ROŽA
UTRIPOVCI SMO PRIDNI KAKOR ČMRLJI
TUDI DEŽNE KAPLJE NISO OVIRA ZA NAŠO REKREACIJO
ČLANI IZVRŠILNEGA, NADZORNEGA IN STROKOVNEGA ODBORA DRUŠTVA UTRIP


Izlet na Bizeljsko in martinovanje

Objavil: Urednik .

Na našem izletu 21. novembra  na  Bizeljsko smo se najprej ustavili pri družini Istenič v Stari vasi, pri odličnem  in danes že svetovno znanem proizvajalcu penine po klasični metodi.. Ogledali smo si njihovo klet in spoznali celoten postopek izdelave.. Izlet smo nadaljevali z obiskom gradu Bizeljsko. Zanimiva in vredna ogleda je kapela sv. Hieronima kjer sta še vedno ohranjena stropna štukatura in lep baročni veliki oltar.

Oskrbniki gradu družina Klakočar imajo v gradu tudi svojo vinsko klet. Po ogledu gradu  smo odšli na martinovo kosilo v bližnjo vinoteko Pri Peču.

(za povečan prikaz kliknite slike in nato še gumb Celoten zaslon)